Четвер
25.04.2024
23:54
Вітаю Вас Гість
 
Інформатика та обчислювальна техніка
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Лаборторна робота №1 [1]
Основні елементи Windows
Лабораторна робота №2 [1]
Робота з об’єктами та стандартними програмами
Лабораторна робота №3 [1]
Робота з файлами і папками
Лабораторна робота №4 [1]
Створення та редагування документа
Лабораторна робота №5 [1]
Форматування текстових документів
Лабораторна робота №6 [1]
Інтеграція різноманітних об`єктів в документи Word
Лабораторна робота №7 [1]
Табличні представлення інформації в документі
Лабораторна робота №8 [1]
Створення електронних таблиць
Лабораторна робота №9 [1]
Форматування електронних таблиць
Лабораторна робота №10 [1]
Робота з програмою Power Point
Лабораторна робота №11 [1]
Робота в локальній мережі
Лабораторна робота №12 [1]
Робота в мережі Інтернет

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 714

Форма входу

Головна » Статті » Лабораторна робота №11

Лабoраторна робота №11

Лабораторна   робота  №11.   Робота в локальній мережі     (4 бали)

 

 

    1. З розвитком комп’ютерної техніки все частіше виникає необхідність обміну інформацією між комп’ютерами. Природний спосіб – передача дискет є незручним і неоперативним. Тому реалізують передачу інформації між двома комп’ютерами за допомогою мережі.

    Комп’ютерна мережа – це група комп’ютерів, які з’єднані між собою за допомогою спеціального мережного устаткування та спеціального програмного забезпечення.

    Комп’ютерні мережі призначені для:

       спільного використання апаратних та програмних засобів комп’ютерів;

       забезпечення спільного доступу до ресурсів даних.

Комп’ютерні мережі прийнято ділити на 2 класи:

-         локальні (LAN – Local Area Network);

-         глобальні (WAN – Wide Area Network).

Локальна мережа  – це набір комп’ютерів, периферійних пристроїв, комуні­каційних пристроїв, що з’єднані кабелями та  відповідного програмного забезпечення, яке міститься у Windows ХР. У локальній мережі  можуть з’єдну­ватися комп’ютери одного поверху, будинку, організації через спеціальні мережні адаптери (плати).

У мережі є багато комп’ютерів і для однозначної ідентифікації кожен комп’ютер у мережі має своє ім’я, під яким його "бачать” інші комп’ютери.

Комп’ютери в мережі можуть бути рівноправними й можуть користуватися ресурсами один одного. Такі мережі, що переважно базуються на використанні операційної системи Windows ХР, називаються одноранговими. Windows ХР – повноцінна однорангова операційна система, що може  ефективно взаємодіяти  із системами Windows  на інших комп’ютерах.

Якщо в мережі є спеціальний потужний комп’ютер, виділений для спільного використання учасниками мережі, то він називається сервером. Цей комп’ютер  виконує задачі управління мережею та надає інформацію іншим комп’ютерам мережі – клієнтам. Отже,  серверна мережа – це мережа, в якій комп’ютери мають різні функції – одні з них  виступають в ролі серверів, що поставляють ресурси та послуги, інші комп’ютери відіграють роль клієнтів, що корис­туються цими ресурсами та послугами.

Комп’ютери в мережі можуть об’єднуватися в  робочі групи. Кожен комп’ю­тер належить до якоїсь робочої групи.

 2. Для  встановлення параметрів роботи локальної мережі можна скорис­татися програмою  Сеть (ПускНастройкаПанель управленияСеть). У вікні цієї програми можна визначити конфігурацію локальної мережі (тип мережної плати, встановленої на комп’ютері, мережний протокол, службу доступу до файлів і принтерів у мережі, визначити (задати) мережне ім’я комп’ютера, визначити робочу групу, до якої він належатиме та ін.). Після завершення  налаштування конфігурації, комп’ютер користувача матиме доступ до ресурсів мережі. На робочому столі Windows  з’явиться піктограма Сетевое окружение. Відкривши вікно піктограми Сетевое окружение, ми побачимо комп’ютери зі своєї групи, а також значок Вся сеть. Усі комп’ютери мережі доступні через папку Вся сеть, при цьому вони розбиті на робочі групи. Мережне ім’я комп’ютера можна змінити через контекстне меню папки  Сетевое окружение, вибравши пункт  Свойства.

3.  Спільні ресурси – це компонент іншого комп’ютера, наприклад, папка, файл або принтер, до якого був відкритий доступ через мережу.

Призначення спільної папки. Потрібно вибрати папку за допомогою  програми  Мой компьютер або  Проводник. Потім  із контекстного меню цієї папки обрати команду  Свойствавкладка Доступ і задати параметр  Общий ресурс. Можна встановити доступ тільки для читання інформації, повний доступ (для читання та запису) і доступ з паролем. Завершують операцію натисненням кнопки ОК. На піктограмі ресурсів загального призначення   на цому комп’ютері з’являється зображення руки, на долоні якої знаходиться значок відповідного ресурсу.

Відкриття спільної папки на іншому комп’ютері. За допомогою програми  Сетевое окружение відкривають ресурси іншого комп’ютера, на якому знаходиться потрібна папка, потім  відкри­вають цю папку. Операції з файлами і папками здійснюються аналогічно, як при звичайній роботі в системі Windows.

4. Встановлення спільного використання принтера. У локальній мережі для дру­ку можна використовувати один принтер. Для цього виконують такі дії:

-         відкривають папку  Принтеры (ПускНастройкаПринтеры) на ком­п`ю­­те­рі, до якого приєднують принтер;

-         у контекстному меню принтера обирають команду  Свойства, вкладку  Доступ і задають параметр  Общий ресурс.

Для управління доступом на рівні користувачів на вкладинці Доступ натис­кають кнопку  Добавить для визначення користувачів, яким буде дозво­лено використовувати принтер.

Використання мережного принтера. Для друку на мережному принтері потрібно підключитись до мережного принтера. Для цього в папці  Принтеры натискають  Установить принтер. З’явиться вікно майстра встановлення прин­тера, який може допомогти встановити драйвер потрібного принтера. Якщо принтер підключений до іншого комп’ютера, то потрібно обрати радіокнопку "Сетевой принтер” і задати мережний шлях до комп’ютера за допомогою кнопки Обзор. У папці Принтеры з’явиться піктограма мережного принтера (принтер, під’єднаний до кабелю).

Після встановлення мережного принтера друк здійснюється як на принтері, приєднаному до вашого комп’ютера.

Переглядів: 2673
Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Борисевич Надія ©
2024