Понеділок
19.11.2018
11:02
Вітаю Вас Гість
 
Інформатика та обчислювальна техніка
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Лекція 1 [8]
Основи інформатики
Лекція 2 [5]
Структура інформаційної системи
Лекція 3 [9]
Робота в операційній системі Windows
Лекція 4 [8]
Апаратне забезпечення персональних комп’ютерів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 679

Форма входу

Головна » Статті » Лекція 4

Лекція 4 -~- § 6. Ноутбуки

§ 6. Ноутбуки

 

Ноутбуки – це мобільні комп'ютери. Як і настільні комп'ютери ноут­буки розрізняються типом процесора, чіпсета, системної плати, пам'яті, відеокарти, вінчестера тощо. Важливими характеристиками ноутбука є: розмір, вага, час автономної роботи від батареї, продуктивність.

В переважній більшості ноутбуків використовуються процесори фір­ми Intel, хоча зустрічаються моделі з чіпсетами AMD. Нову епоху в сфері мобільних комп'ютерів відкрила поява архітектури Core. Домінуюче місце займають процесори Intel Core 2 Duo з різними параметрами, що визна­чають ступінь енергозбереження. Ноутбуки на базі цих процесорів мають високу продуктивність і не уступають багатьом настільним систе­мам. Правда, зараз зявився процесор Intel Atom, що базується на принци­піально но­вій основі.

В ноубуки інтегруються ряд пристроїв: аналоговий модем, мережевий адаптер, модуль Bluetooth, картовід (Card Reader), модуль безпровідного звязку Wi-Fi та ін.

Мережевий адаптер призначений для підключення до локальної мере­жі і є практично в кожному сучасному ноутбуці.

Модеми поступово втрачають актуальність і зчезають з мобільних платформ, оскільки розвиваються безпровідні технології підключення до Інтернету. Bluetooth забезпечує стійкий зв'язок. Використовуючи ноутбук з мобільним телефоном, можна входити в Інтернет (якщо такого модуля немає, то його можна придбати окремо і підєднати до USB-порту).

Картовід, вбудований в ноутбук, дозволяє читати карти памяті, які використовуються в цифрових фотоапаратах і мобільних телефонах.

Модуль безпровідного звязку Wi-Fi дозволяє одержати доступ в Ін­тер­­нет в хот-спотах, або зонах Wi-Fi. Цей модуль дозволяє перемі­щува­тись з ноутбуком в приміщенні без лишніх проводів і залишатись в мережі Інтернет.

Для підключення до ноутбука різних периферійних пристроїв вико­рис­товуються порти USB. Через USB-порт до ноутбука можна підключити мишу, Flash-пам'ять, зовнішній оптичний DVD-RW дисковод, принтер, сканер, цифровий фотоапарат, безпровідну точку доступа та інші пристрої. Сучасні ноутбуки оснащені більш швидкісним портом USB 2.0. Нестачу USB-портів можна компенсувати окремим USB-концентратором.

На ноутбуці може ще бути рознімання Fire Wire, яке є менш розпов­сюдженим, ніж USB і використовується для підключення відеокамер та інших пристроїв. Практично на всіх ноутбуках присутнє VGA-рознімання для підключення мультимедійного проектора, що здійснює виведення зображення на великий екран.

Окремим класом ноутбуків є нетбуки, вони призначені в основному для роботи в мережі Інтернет і запуску додатків, що не вимагають значних ресурсів. Їхня особлива риса – це мала вага (менше 1 кг), невеликий екран (не більше 10,2 дюйма­), наявність інтерфейсів Wi-Fi та Bluetooth.

 

 

Переглядів: 1496
Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Борисевич Надія ©
2018