Понеділок
19.11.2018
11:41
Вітаю Вас Гість
 
Інформатика та обчислювальна техніка
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Лекція 1 [8]
Основи інформатики
Лекція 2 [5]
Структура інформаційної системи
Лекція 3 [9]
Робота в операційній системі Windows
Лекція 4 [8]
Апаратне забезпечення персональних комп’ютерів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 679

Форма входу

Головна » Статті » Лекція 1

Лекція 1 -~- § 3. Системи інформаційно-правового забезпечення

§ 3. Системи інформаційно-правового забезпечення

Системи, за допомогою яких здійснюється пошук інформації, нази­ваються інформаційно-пошуковими ситемами (ІПС). Будь-яка процедура пошуку починається із запиту до інформаційно-пошукової системи. Сис­тема виконує пошук у масиві інформації таких документів, які задоволь­няють зробленому запиту, причому успіх пошуку суттєво залежить від точності формулювання запиту. Сучасні пошукові системи містять у собі не просто масиви документів, а банки даних. У них зберігається різно­манітна інформація, необхідна фахівцям для вирішення своїх задач. Сучасні системи пошуку існують і у мережі Інтернет.

Юристи, для підвищення своєї ефективності роботи, використовують правові інформаційно-пошукові системи. Ринок таких продуктів в Україні вже певною мірою сформувався. Наведемо короткий огляд основних ІПС.

1. Безперечним лідером залишається потужна ІПС Ліга:Закон. Інфор­маційно-аналітичний центр «Ліга» пропонує широкий вибір систем інфор­ма­ційно-правового забезпечення: Ліга:Закон Класик, Ліга:Закон Юрист, Лі­га:Еліт, Ліга:Бізнес, Ліга:Бухгалтер (див. http://www.ligazakon.ua/systems).

 Системи Ліга:Закон виділяються якістю, оперативністю (від моменту при­й­няття закону до його надходження до системи проходить від 1 до 3 діб), надійністю (системи Ліга:Закон з 1991 р. використовують державні органи, комерційні установи, юридичні фірми та багато інших підпри­ємств), достовірністю (понад 75 прямих договорів з органами влади – пер­шоджерелами нормативно-правової інформації). Функціональні мож­ли­вості систем Ліга:Закон дозволяють легко і зручно працювати з най­по­тужнішими базами даних, що нараховуюють більше 300 тисяч документів.

Сьогодні з системами Ліга:Закон щодня працює понад 65 тисяч користу­вачів зі всієї України та інших держав. Проте в цієї системи є невеликий недолік – вартість.

2. У колах юристів досить відомою є система НАУ. Основні продукти можна знайти на сайті http://www.nau.kiev.ua

3. Експерт-юрист – ще одна ІПС, яка може допомогти правнику в роботі. З інформацією можна ознайомитись на сайті розробника: http://www.expertsoft.com.ua

4. Досить непоганою ІПС для пошуку законодавства є Інфодиск. Ситема доступна в Інтернеті за адресою http://www.infodisk.com.ua

5. Досить успішно використовується ІПС «Законодавство України» (див. http://pravo.orgfree.com).

Переглядів: 5652
Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Борисевич Надія ©
2018