Четвер
28.03.2024
14:33
Вітаю Вас Гість
 
Інформатика та обчислювальна техніка
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Лаборторна робота №1 [1]
Основні елементи Windows
Лабораторна робота №2 [1]
Робота з об’єктами та стандартними програмами
Лабораторна робота №3 [1]
Робота з файлами і папками
Лабораторна робота №4 [1]
Створення та редагування документа
Лабораторна робота №5 [1]
Форматування текстових документів
Лабораторна робота №6 [1]
Інтеграція різноманітних об`єктів в документи Word
Лабораторна робота №7 [1]
Табличні представлення інформації в документі
Лабораторна робота №8 [1]
Створення електронних таблиць
Лабораторна робота №9 [1]
Форматування електронних таблиць
Лабораторна робота №10 [1]
Робота з програмою Power Point
Лабораторна робота №11 [1]
Робота в локальній мережі
Лабораторна робота №12 [1]
Робота в мережі Інтернет

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 714

Форма входу

Головна » Статті » Лабораторна робота №10

Лабoраторна рoбота №10

Лабораторна робота № 10. Робота з програмою PowerPoint (5 балів)


     1. Програма PowerPoint призначена для створення і демонстрації презентацій, зокрема для підготовки доповіді на конференцію і проведення її на належному рівні з використанням сучасних технологій.

     Презентації служать для зацікавлення слухачів ілюстраціями та ефектами під час доповіді і таким чином, підвищують ефективність засвоєння матеріалу доповіді. Презентація – це набір слайдів де є текст, графічні об’єкти, рисунки, кнопки, а також анімація, звук тощо.

     Слайди – це основні елементи презентації, які створює користувач. Слайд може містити елементи трьох типів: 1) кадри з текстовою інформацією;

2)  мультимедійні об’єкти (картини, фотографії);

3) кнопки керування процесом демонстрації. Для кожного об’єкта може бути застосована анімація – здатність рухатися на екрані тими способами, які описані в меню.     

     Робота з презентацією складається з двох етапів: створення презентації та її демонстрація. Одразу після запуску програми PowerPoint у вікні програми з’явиться діалогове вікно PowerPoint, в якому пропонується створити презентацію трьома способами (рис. 4)

     2. Програми MS PowerPoint запускається таким же чином, як і будь-яка інша програма під Windows. Структура вікна схожа з вікнами інших програми пакету MS Office. Панелі інструментів надаються швидкий доступ до часто використовуваних команд. На панелі Форматирование справа знаходиться панель інструментів Команды, що містить команди для роботи зі слайдами, наприклад, Создать слайд, Разметка слайда. Бігунок на смузі прокручування дозволяє переходити від слайда до слайда. Цю функцію можна виконати також за допомогою кнопок, на смузі прокручування. 

     Програма PowerPoint пропонує різні способи проглядання документів. Режими проглядання в PowerPoint вмикаються кнопками, що знаходяться зліва від горизонтальної смугу прокручування. PowerPoint може показувати слайди в одному з п’яти режимів:

     • звичайний режим – це комбінація слайдів і режиму структури. Можна працювати з текстом, графікою, анімацією тощо;

    • режим структури відображає заголовки і текст слайдів, використовують для редагування тексту;

     • режим слайдів дозволяє працювати з окремими слайдами;

    • режим впорядкування слайдів дозволяє міняти місце розташування слайдів методом перетягування миші;

     • режим показу слайдів;

     • режим примітки дозволяє кожний слайд доповнити поясненнями.

     3. Створення презентації виконується за допомогою майстра автозмісту, або вручну. Майстер пропонує значну кількість шаблонів (зразків) різного характеру. Такі шаблони містять оформлені слайди, в які користувач повинен внести свої дані. Спочатку слайди містять або стандартні текст і об’єкти, які необхідно залишити при створенні презентації, або відведені місця, призначені для вставки певних об’єктів в слайди. Першу презентацію варто готувати за допомогою майстра. Перед початком створення презен-тації необхідно добре продумати, яку інформацію помістити на слайди.


Рис. 4. Діалогове вікно PowerPoint


Якщо вибрати перемикач Мастер автосодержания, то перейдемо до першого вікна майстра. Робота з майстром містить такі кроки:

•вибрати зразок презентації, наприклад, Общие або Все (нагадаємо, що перехід до наступного вікна майстра здійснюється кнопкою Далее);

• вибрати шаблон, наприклад Общий доклад;

• вибрати форму елементів презентації (слайди чи презентація на екрані комп’ютера);

• увести необхідні дані для титульного слайда презентації;

• в останньому вікні майстра натискають кнопку Готово і на екрані з’явиться титульний слайд презентації. Після попереднього етапу все готово до введення тексту, графіки і створення презентації.

      Майстра можна викликати і командою Файл Создатьвкладка СозданиеИз мастера автосодержания. Майстер автозмісту – прекрасний засіб для створення презентації, але в деякий випадках його можливостей недостатньо.

      Розглянемо процес створення презентації вручну. Презентацію (кожний слайд по черзі) створюють у режимі слайдів, де можна також і редагувати слайд, тобто вводити, вилучати текст, вставляти, переміщувати, масштабувати об’єкти.

     До комплекту PowerPoint входять два типи вбудованих шаблонів – шаблони презентацій, що служать основою для створення стандартних типів презентацій та шаблони оформлення, що допомагають в усіх слайдах підібрати відповідне оформлення та кольорову палітру. При роботі з PowerPoint важливо розуміти, що презентації і шаблони оформлення є взаємодоповнюючими елементами, їх можна комбінувати довільним чином.

     Використання шаблонів в PowerPoint відбувається таким чином:

     • якщо уже відкрито діалогове вікно PowerPoint, то установити перемикач Шаблоны оформления, інакше – виконайте команду Файл Создать. В будь-якому випадку відкриється вікно Создать презентацию з вкладками Общие, Презентации, Шаблоны оформления;

     • на вкладці Шаблон оформления вибрати відповідний шаблон дизайна (або на вкладці Презентации виберіть шаблон презентації);

     •  клацнути по кнопці ОК;

    • якщо був обраний шаблон презентації, то відкриється титульний слайд нової презентації з зразковим текстом. Замість нього ви можете вводити свій текст;

    • якщо був вибраний шаблон оформлення, то з’явиться вікно Создание слайда (рис. 5), в якому необхідно вибрати варіант автомакета (два рази клацнути мишею). Далі у вікні PowerPoint з’явиться слайд, який оформлений згідно з даним шаблоном і можна приступати до введення тексту. Для вставки нового слайда можна також виконати команду Вставка Новый слайд. Якщо користувач буде розробляти слайд за своїм зразком, то треба вибрати порожній слайд (він останній у меню). За допомогою команди Вставка у слайді можна помістити різні об’єкти: текст, рисунки, діаграми, фотографії, таблиці Word, таблиці Excel, ефекти WordArt, а також звук (Вставка Звук из файла / Звук из коллекции).

     4. Введення та редагування тексту. При створенні нової презентації на базі шаблону введення тексту представляє собою заміну початкового тексту на кожному слайді. При роботі з порожньою презентацією введення тексту відбувається в області слайда, що обмежений тонкою пунктирною прямокутною рамкою. Місцезаповнювачі (place holders) вказують, куди можна вводити інформацію: текст, заголовок, таблицю, графічний об’єкт тощо. Прийоми роботи з текстовими полями такі ж, як і з написами в програмі MS Word. Після введення тексту необхідно клацнути мишею за межами місцезаповнювача. Щоб вставити в слайд новий місцезаповнювач виконайте команду Вставка Надпись і задайте розміри місцезаповнювача шляхом протягування миші. За допомогою миші можна змінювати розміри місцезаповнювачів та їх розміщення на слайді, аналогічно як це робилося з графічними об’єктами в програмі MS Word. Редагування і форматування тексту в слайдах здійснюється аналогічно, як і в документах MS Word. Для збереження презентації використовують команду Файл Сохранить как….

     5. Анімація на слайдах. Щоб привернути увагу слухачів на слайдах створюють анімаційні ефекти. Одні ефекти застосовують лише до текстових полів, наприклад: друкарська машинка, лазерний ефект, вкидування тощо, інші – до графічних об’єктів: в’їзд, політ, камера, спалах, виліт тощо. Для створення анімаційних ефектів застосовують засоби панелі інструментів Эффекты анимации, на якій є кнопки з різними ефектами анімації, або за допомогою команди Настройка анимации меню Показ слайдов. Наведемо приклади деяких кнопок на панелі інструментів (всього їх є одинадцять):

     • анімація заголовка;

     • анімація текста слайду;

     • ефект в’їзду;

     • ефект польоту тощо.

     Перед застосуванням ефекту об’єкт потрібно вибрати. Анімацію об’єктів можна налаштовувати командою Настройка анимации (рис. 6). Тут можна задати:

     • звук, що супроводжує анімацію;

     • спосіб появи тексту тощо.

     На вкладці Порядок и время зазначають, коли відбудеться анімація: відразу (автоматично) чи після клацання мишею. У полі Порядок анимации задають послідовність появи об’єктів на слайді. Кнопки зі стрілками рядом зі списком Порядок анимации дозволяють змінити порядок відтворення анімаційних ефектів при демонстрації слайда.

     6. Художнє оформлення презентації. Команда Формат Цветовая схема слайда дозволяє замінити кольорову схему для одного слайда (кнопка Применить) або для всіх слайдів презентації (кнопка Применить ко всем). В діалоговому вікні Цветовая схема на вкладці Стандартная для кожного шаблона перераховані кольорові схеми. Надалі всім об’єктам слайдів призначаються кольори з кольорової схеми. За замовчуванням для фона всіх слайдів використовується суцільна заливка. Щоб змінити фон слайда потрібно перейти в режим показу слайдів і виконати команду Формат Фон. Для малювання в PowerPoint графічного об’єкту використовують панель інструментів Рисование.

Переглядів: 5199
Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Борисевич Надія ©
2024