Четвер
25.04.2024
19:51
Вітаю Вас Гість
 
Інформатика та обчислювальна техніка
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Лаборторна робота №1 [1]
Основні елементи Windows
Лабораторна робота №2 [1]
Робота з об’єктами та стандартними програмами
Лабораторна робота №3 [1]
Робота з файлами і папками
Лабораторна робота №4 [1]
Створення та редагування документа
Лабораторна робота №5 [1]
Форматування текстових документів
Лабораторна робота №6 [1]
Інтеграція різноманітних об`єктів в документи Word
Лабораторна робота №7 [1]
Табличні представлення інформації в документі
Лабораторна робота №8 [1]
Створення електронних таблиць
Лабораторна робота №9 [1]
Форматування електронних таблиць
Лабораторна робота №10 [1]
Робота з програмою Power Point
Лабораторна робота №11 [1]
Робота в локальній мережі
Лабораторна робота №12 [1]
Робота в мережі Інтернет

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 714

Форма входу

Головна » Статті » Лабораторна робота №6

Лaбораторна робота №6

Лабораторна робота №6.   Інтеграція різних об’єктів в документи    (4 бали)

 

 

1. Колонтитули – постійна інформація, що розміщується в полях документа. Для формування й редагування колонтитулів документа ви­ко­ри­сто­вується в режимі розмітки сторінок команда ВидКолон­ти­ту­лы, яка викликає панель інструментів Колонтитулы з від­по­від­ними кнопками.

   Для задання формату колонтитулів використовують команду ФайлПараметры страницы, в якій указують на віддаль від краю сторінки до колонтитула, ознаку колонтитулів парних і не­пар­них сторінок.

 Якщо в колонтитулах не розміщується номер сторінки, то для ну­мерації сто­рінок можна використати команду ВставкаНо­ме­ра страниц, при цьому пот­рібно вказати параметри роз­мі­ще­н­ня, вирівнювання і формат номерів.

     2. Часто при створенні документів виникає необхідність вставки сим­волів, що відсутні на клавіатурі (наприклад, букви грецького ал­фавіту). Для вставки спеціальних символів використовують ко­манду ВставкаСимвол. На екрані з’явиться вікно Сим­вол з двома вкладками Символы і Специальные символы. Піс­ля вибору символу необхідно виконати команду Вставить і по­тім закрити вікно. Вибраний символ вставиться в документ за міс­цезнаходженням текстового курсора.

3. Виноски використовують для пояснення основного тексту як примітку до тексту. Кожне посилання складається з двох частин: маркера і тексту, який розміщений внизу сторінки. За за­мов­чу­ван­ням всі виноски автоматично нумеруються і відділяються від текс­ту горизонтальною лінією. Виноски створюються для поміченого курсором слова. Для вставки виноски виконують команду  ВставкаСсылкаСноска. У звичайному режимі текст виноски відображається в окремій па­нелі. Якщо панель виносок відсутня, то для її появи необхідно 2 ра­зи клацнути мишею на маркері посилання в тексті.

   У режимі переглядання сторінки текст виноски міститься на сто­рін­ці документа і редагується та форматується як основний текст.

Виноски, як і звичайний текст, можна форматувати двома спо­со­ба­ми:

1)    пряме форматування – команда ФорматАбзац;

2)    через форматування стилів – ФорматСтили и форматирование.

У документах Word можливо як імпортувати графічні зображення, створені спеціальними графічними засобами, так і  безпосереднього малювати фігури за допомогою панелі інструментів Рисование (ВидПанели инструментов), або використати готовий малюнок, який зберігається в колекції Microsoft (ВставкаРисунокКартинки). Крім цього Word містить багату колекцію го­тових геометричних фігур (ВставкаРисунокАвтофигуры). Автофігури об`єд­нані у вісім категорій. Вибравши категорію, відкриється підменю автофігур.

 Документи Word можуть містити графічні файли різних форматів, наприклад з розширенням gif, cdr, wmf, cgm, pcx, bmp, pic та ін. Графічні зображення вставляються в текст за місцем знаходження курсора. Для вставки графічного файла використовується команда  ВставкаРисунокИз файла. Після появи діалогового вікна Добавить рисунок потрібно вказати ім`я файла і команду  Вставить.

З графічними об`єктами в документах Word можна здійснювати такі дії:

·          виділити малюнок – встановити курсор на рисунок і клацнути лівою клавішею миші, заодно з`явиться панель  Настройка изображения;

·         змінити масштаб малюнка – виділити малюнок, встановити курсор на граничний маркер і при натисненій лівій клавіші миші змінити масштаб (перемістити курсор миші вверх-вліво чи вниз-вправо);

·         перемістити малюнок – виділити малюнок, курсор встановити на поле малюнка і мишею перетягнути малюнок;

·         перейти в режим редагування малюнка – виділити малюнок і виконати команду  ФорматАвтоформат, або двічі клацнути мишею на малюнку;

·         копіювати малюнок – здійснити переміщення малюнка при натиснутій кла­віші <Ctrl>, або виконати команду ПравкаКопировать, ПравкаВставить.

·         вилучити малюнок – виділити малюнок, натиснути клавішу <Delete>;

·         виділити елемент малюнка – перейти в режим редагування малюнка, курсор встановити на елементи малюнка і клацнути мишею;

·         обертання елементів зображення – виділити елемент малюнка, виконати обертання елементів  за допомогою кнопки ДействиеПовернуть/Отобразить  на панелі інструментів РисованиеРРhbhРирист;

·         накладання елементів зображення – виділити елемент малюнка, пере­містити елемент в потрібне місце, визвати контекстне меню і вибрати команду ПорядокПоместить  поверх, Поместить позади, Помес­тить позади текста або вибрати однойменні інструменти на панелі  Рисование.

  Засобами малювання Word можна створювати геометричні фігури за допомогою кнопок прямокутник, многокутник, лінії, еліпс і т.д. 

Для рисунків, що є в документі можна здійснити операції налаштування (зміна контрастності, яскравості, обрізання, обтікання текстом, форматування)  за допомогою панелі інструментів Настройка изображения.

5. Художньо оформлені слова створюють за допомогою редактора текс­тових спецефектів WordArt. Редактор WordArt викликають командою Вста­витьРисунокWordArt. Редактор WordArt може працювати в двох режи­мах:

·        створення спецефектів за допомогою панелі інструментів WordArt – команда ВидПанели инструментовWordArt;

·        використання еталонних ефектів – команда  ВставкаРисунокWordArt.

   За допомогою кнопок панелі інструментів WordArt можна підібрати об`єкт WordArt та його відформатувати.

Переглядів: 2140
Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Борисевич Надія ©
2024