П`ятниця
19.04.2024
06:41
Вітаю Вас Гість
 
Інформатика та обчислювальна техніка
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Лекція 1 [8]
Основи інформатики
Лекція 2 [5]
Структура інформаційної системи
Лекція 3 [9]
Робота в операційній системі Windows
Лекція 4 [8]
Апаратне забезпечення персональних комп’ютерів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 714

Форма входу

Головна » Статті » Лекція 2

Лекція 2 -~- § 1. Апаратне забезпечення інформаційної системи. Класифікація ЕОМ

§ 1. Апаратне забезпечення інформаційної системи. Класифікація ЕОМ

В сучасних інформаційних системах обов’язково використовують комп’ютерну техніку. Набір її компонентів залежить від завдань, які повинна виконувати інформаційна система.

 

Технічне забезпечення – це комплекс технічних засобів, що використовуються для роботи інформаційної системи,  та відпо­відної документації на ці засоби.

Інформаційною системою називають сукупність взаємозв’язаних апаратних і програмних засобів, які здійснюють зберігання та обробку інформації.

 

Апаратні компоненти інформаційної системи називаються також hardware (тверді вироби). Основною апаратною компонентою інфор­маційних систем є комп’ютери.

 

Комп’ютери – це цифрові пристрої, що виконують автоматичну об­робку інформації, центральною складовою інформаційної системи.

 

В інформаційній системі можуть використовуватися комп’ютери різ­них потужностей. Наведемо класифікацію ЕОМ в залежності від їх мож­ли­­востей (рис. 10.)



Супер ЕОМ – це багатопроцесорні ЕОМ з швидкодією сотні млн, млрд. операцій за секунду. Оперативна пам’ять становить десятки Гбайт, зовнішня пам’ять – десятки Тб, розрядність супер ЕОМ –  128 біт. Лідером в цій групі машин є машини фірми GRAY. В 2000 р. фірма GRAY випустила ЕОМ з 1012 операцій за секунду.

Великі ЕОМ (менфрейми) мають продуктивність в сотні мільйонів операцій за секунду (MIPS), оперативну пам’ять до 10 Гб, зовнішню пам’ять в сотні Гб, багатокористувацький режим роботи (обслуговують одночасно до тисячі користувачів). Основні напрямки використання менфреймів – це розв’язування науково-технічних задач, робота з великими базами даних, управління роботою мереж. На менфреймах зараз знаходиться до 70% комп’ютерної інформації.

Міні ЕОМ – широко використовуються для керування технологічними процесами, для роботи в системах автоматизованого проектування, в системах моделювання нескладних явищ. Міні ЕОМ мають наступні характеристики: продуктивність – до 100 MIPS, ємність ОП – 4 – 512 Мб, обсяг дискової пам’яті – до 100 Гб.

Персональний комп’ютер (ПК) – це комп’ютер особистого використання. Можливості ПК щодо обробки інформації дуже широкі. Фірма IBM, яка випускала великі ЕОМ, в 1981 р. на базі 16-розрядного мікропроцесора Intel 8086 створила персональний комп’ютер, який згодом інтенсивно витіснив з ринку інші персональні комп’ютери. IBM PC став стандартом персо­нального комп’ютера. Зараз комп’ютери сумісні з IBM PC складають 90% усього парку ПК. В 1983 р. випущений ПК IBM PC XT з вбудованим жорстким диском. Згодом й інші фірми почали збирати ПК на базі мікропроцесорів Intel, Pentium, AMD. З виходом ПК з’явилися нові галузі застосування ПК. Наведемо основні напрямки використання ПК:

·                       математичні розрахунки;

·                       бази і банки даних;

·                       текстові редактори; видавництво і поліграфія;

·                       комп’ютерна та інженерна графіка, живопис;

·                       комунікація, обмін інформацією;

·                       Web-технології; моделювання об’єктів і явищ;

·                       навчання; розваги і дозвілля тощо.

Переглядів: 12046
Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Борисевич Надія ©
2024