П`ятниця
03.05.2024
11:36
Вітаю Вас Гість
 
Інформатика та обчислювальна техніка
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Лекція 1 [8]
Основи інформатики
Лекція 2 [5]
Структура інформаційної системи
Лекція 3 [9]
Робота в операційній системі Windows
Лекція 4 [8]
Апаратне забезпечення персональних комп’ютерів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 714

Форма входу

Головна » Статті » Лекція 3

Лекція 3 -~- § 6. Головне меню

§ 6. Головне меню

Основним елементом панелі задач є кнопка Пуск, за допомогою якої система розгортає головне меню (рис. 16) – потужний елемент управління ОС Windows. Головне меню можна викликати і відповідною клавішею з Windows-клавіатури.


Головне меню розділено на три частини, що відокремлені лініями. У верхній частині (1) розташовані позначки кнопок, програм, з якими ко­рис­ту­вач часто працює (користувач сам може налаштовувати цю частину го­ловно­го меню). Середня частина  (2) головного меню є основною. Нижня час­тина (3) меню містить команди завершення роботи. Деякі пункти в се­редній частині головного меню мають трикутні стрілки . Ці пункти ро­з­­гортаються в підменю. В головному меню є 8 стандартних пунктів (рис. 9):

Программыбагаторівневе ієрархічне меню, за допомогою якого запускається будь-який додаток головного меню.

Избранное – пункт меню, що відкриває папку з обраними Web-сторінками, документами тощо.

Документы – список останніх 15 документів, які завантажували в пам’ять комп’ютера.

Настройка – відкриття панелі керування (настроювання апаратного та програмного забезпечення системи), папки Принтеры (настроювання параметрів принтерів), вікна властивостей панелі задач (редагування панелі задач, опцій головного меню і конфігурації робочого стола).

Найти – пункт, який дозволяє здійснити пошук файлів і папок на вашому комп’ютері й на комп’ютерах в мережі.

Справка дозволяє отримати довідкову інформацію з усіх питань роботи в Windows.

Выполнить – пункт меню, що дозволяє запустити будь-яку програму, яка не установлена у системі Windows. Для цього потрібно знати точне ім’я файла, що запускає програму, або скористатися кнопкою Обзор.

Завершение работы – опція, яка дозволяє коректно завершити роботу Windows перед вимкненням комп’ютера.

Розглянемо операції в головному меню.

Запуск програм. Система Windows створена таким чином, що прак­тично будь-яку операцію можна в ній виконати кількома способами. Так для запуску програм передбачено кілька можливостей. Натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Программы, що у свою чергу складається з систем підменю, які розкриваються. Щоб запустити програму, потрібно до неї дібратися ланцюжком меню, які розкриваються і клацнути мишею по цій програмі. Наприклад, для запуску програми Paint Brush, потрібно виконати команди: Пуск   Программы   Стандартные  Paint Brush.

Запустити програму можна ще за допомогою піктограми цього додатку (двічі клацнути лівою клавішею миші по значку цієї програми), або піктограми документа. При цьому запускається програма і у вікно цієї програми завантажується документ, через який ви запускали програму.

Пошук файлів. В ОС Windows є потужний засіб пошуку, який викликається з головного меню. Для пошуку файлів в головному меню обирають команду Найти  Файлы и папки. У наступному діалозі (рис. 17) можна провести пошук

·         за ім’ям файла і місцем знаходження об’єкта (вкладка     Имя и местоположение);

·          за датою створення або зміни (вкладка Дата);

·         за іншими ознаками, включаючи тип файла, розмір (вкладка Дополнительно).

                            

Рис. 17. Вікно "Найти файлы и папки”

 

  Робота з довідковою системою Windows. Після запуску довідкової системи (Пуск  Справка) відкривається вікно довідкової системи (рис. 18), яке має три вкладки: Содержание, Указатель і Поиск. Ці вкладки відповідають трьом можливим способам одержання довідки.

Робота зі змістом. Якщо вибрати вкладку Содержание, то в основному полі вікна отримаємо список усіх розділів довідкової системи, які позначаються різними значками: знак відкритої книги, знак закритої книги, знак питання.

      

Рис. 18. Вікно довідкової системи Windows

 

       Для того щоб розкрити зміст якогось розділу, потрібно два рази клацнути мишею по цьому розділі. Далі, клацнувши два рази по підрозділу, можна розкрити зміст підрозділу. Якщо клацнути по розділу, поміченому знаком "?”, то в правій половині вікна буде виведена довідкова інформація. Але шукати потрібну тему, послідовно читаючи розділи довідкової системи, можна достатньо довго, тому значно швидше це можна зробити вибравши вкладку Предметный указатель  або вкладку Найти.

Робота з предметним покажчиком. Якщо клацнути мишею на вкладці Предметный указатель, то у вікні з`являться 2 діалогових елементи: рядок введення перших букв потрібного слова і список термінів або фраз. Ці два елементи взаємозв'язані. Якщо в рядку введення набрати слово, то у списку автоматично вибирається рядок, який вміщує це слово. Вибравши в другому вікні потрібне питання, для виведення довідки потрібно натиснути кнопку Вывести.

Робота в режимі пошуку за словами. Цей режим включається через вкладку Найти, яка дозволяє знайти статті, що містять указане слово. У цьому режимі є 3 діалогових елементи. У першому вікні вводимо слово, в другому вікні автоматично з`являється слова, близькі до введеного слова  в першому вікні. Вибравши в другому вікні слово, в третьому вікні автоматично з`явиться список розділів, що містять це слово. Для виведення цього розділу треба клацнути кнопку Вывести.

Переглядів: 27655
Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Борисевич Надія ©
2024